SEARCH

Krótka kurtka jeansowa

Krótka kurtka jeansowa

Nie wiem jak Ty, ale ja nie jestem w stanie wyobrazić sobie mody ulicznej bez jeansów i jeansowej kurtki. To standardy, które się nie dezaktualizują i bez względu na bieżące trendy, pozostają zawsze na czasie. Czy uważasz, że to wystarczający powód, żeby nigdy nie znalazły się na dnie Twojej szafy, ale zawsze były na wyciągnięcie ręki?
Oczywiście, krój, kolorystyka ubrań jeansowych też się zmienia, a każda kolejna kolekcja wnosi coś zupełnie nowego i niepowtarzalnego. Tegoroczne kolekcje promują hafty, nadruki oraz różnego rodzaju extra zdobienia (znaczki, naszywki). Taka usportowiona wersja jeansu wygląda naprawdę trendowo, a najfajniejsze jest to, że niedużym kosztem i całkiem samodzielnie możesz stworzyć oryginalną, jedyną w swoim rodzaju wersję kurtki jeansowej, czy spodni. Wystarczy, że udasz się do dobrze zaopatrzonej pasmanterii i zakupisz tam kolorowe naszywki wraz z agrafkami, za pomocą których, przymocujesz je do materiału. Jeśli nie masz w swoich zbiorach blaszanych znaczków, bez problemu i za niewielkie pieniądze, zakupisz je chociażby na popularnych portalach zakupowych, w sieciówkach, czy podczas targów z odzieżą vinatge.
Wybierając kurtkę jeansową, pamiętaj, żeby zdecydować się na taki model, który nie zaburzy proporcji Twojej sylwetki, a podkreśli jej atuty. Jeśli jesteś osobą niskiego wzrostu i dość drobnej budowy, szukaj modeli krótkich i dopasowanych. Długość na wysokości talii będzie idealna. Taką kurtkę swobodnie połączysz zarówno ze spodniami, spódnicą, czy szortami. Czyżby rozwiązanie optymalne? Jeśli jesteś wysoka, śmiało może wybierać także oversizowe modele. Tej wiosny i lata nosimy je w zestawie z maxi dress i trampkami. Podwiń rękawy kurtki na wysokość łokcia i podnieś kołnierzyk – to moje proste i sprawdzone sposoby na wystylizowanie denimowej kurtki. Naprawdę warto skorzystać!
Kurtka jeansowa ma w sobie niebywałą umiejętność łączenia stylów. Kto wie? Być może właśnie dlatego odniosła tak spektakularny sukces. Jedno jest pewne – dla mnie to hit sezonu wiosna-lato! Postaw na jeans!


Would you be able to imagine a city street with no people wearing denim clothes? My answer to the stated questions is: definitely “no”. Denim jackets and denim pants have never been passé and will never be. Skilfully combine styles and fit into current fashion trends.  Do you think if this is enough never to keep them at the bottom of your closet, but rather within arm’s reach?
Of course, the colour of jeans, tailoring and style change and every denim collection brings something out of the box, unique and new. This year’s collections promote embroidery, printing and stylish decoration (pins, badges), but if these are not your style go into classics. Once you search for a denim jacket, choose a model that not disrupts your silhouette. If you’re a short person, buy waist length, fitted jackets. Tall women can wear oversize ones. Style your jacket by rolling up the sleeves and lifting your collar up, why not to look instantly cool? This can be your spring-summer season’s must have, either!

 

short denim jacket styling

 

mała pikowana torebka w stylizacji

 

klasyczne szpilki w stylizacji

 

kaskadowy naszyjnik w stylizacji z denimem

 

czarna torebka na łańcuszku

 

stylizacja z szarą krótką kurtką

 

grey denim jacket in styling

fot. Tomas Birke

 

kurtka / jacket: ZARA

top / top: H&M

naszyjnik / neklace: H&M

bransoletka / bracelet: Apart

torebka / handbag: ZARA

spodnie / pants: ZARA

You May Also Like

Leave a Reply