SEARCH

Na sportowo i do biura – jak ubrać się modnie i wygodnie zimą?

Na sportowo i do biura – jak ubrać się modnie i wygodnie zimą?

Jako aktywna kobieta, starasz się szukać praktycznych rozwiązań, nawet w modzie. To bardzo dobrze. Zwłaszcza w sezonie jesień/zima jest to dla Ciebie szczególnie ważne. Dzień jest krótki i intensywny. Rano biegniesz do szkoły, na uczelnię, czy pracy, a potem wieczorową porą na ulubione zajęcia z fitnessu albo na spotkanie ze znajomymi. Często nie masz czasu na modyfikacje wierzchniej garderoby i przebieranie się pod konkretne zajęcia. Ale czy moda w tej sytuacji może sprostać Twoim oczekiwaniom i pogodzić ze sobą te dwa światy? Wg mnie na pewno. Dlatego dziś kilka słów o okryciach wierzchnich, które sprawdzą się zarówno w wersji biurowej, jak i w wersji na sportowo.

Zacznij od wyboru koloru
Nie jest łatwo znaleźć modne okrycie, które wpisze się w estetykę sportową i biurową jednocześnie.
Ale dla chcącego nic trudnego. Wybierając płaszcz skupiaj się zdecydowanie na czerniach i różnych odcieniach szarości. To kolory kojarzone z biurową elegancją. Co więcej, dość sprawnie i odważnie możesz łączyć je z innymi kolorami, będącymi elementem Twojej stylizacji.

Wybierz właściwą długość
Dla uproszczenia Twoich poszukiwań podpowiem, że długość okrycia wierzchniego jest ogromnie ważna. Jeśli zatem chcesz, aby było modnie, biurowo i sportowo, już na samym początku wyeliminuj krótkie i długie płaszcze. Krótkie płaszcze są zbyt sportowe do klasycznego biurowego stroju, a długie płaszcze nie wpisują się w model sportowy. Zatem wybierz długość midi!

Krój płaszcza ma znaczenie
Najlepszy wybór to płaszcze proste w formie i kroju. Na szczęście od kilku sezonów projektanci odzieży właśnie w takie projekty celują i dlatego wybór jest naprawdę spory. Polecam płaszcze z krytymi guzikami. Wybieraj modele z wysokim golfem, lub wywiniętym kołnierzem – tak jak w mojej stylizacji. Klasyczne płaszcze z klapami, albo ze stójką to opcja raczej do biura.

Mam nadzieję, że moje porady jak wybrać okrycie wierzchnie, które sprawdzi się zarówno w wersji na sportowo, jak i w wersji biurowej, okażą się pomocne, ułatwią poszukiwania i dokonanie właściwego wyboru. Jeśli masz dodatkowe uwagi, porady, dotyczące wyboru okrycia wierzchniego w wersji „na sportowo i do biura” zachęcam do pozostawiania komentarzy.


How to get the office look and sport look at once? – searching for a best coat 2 in 1

While being an active woman, you look for practical solutions that save your time, by extension even in daily fashion. That’s good thing. Especially during the autumn/winter season it’s particularly important for you. The day is short and intensive. In the morning hours you run to school, university or work, and in the evening time you go for your favourite fitness classes or simply meet with your friends. Often happens that you are lack of time and daily rush makes it impossible to change clothes several times a day. Thus, why not to think e.g. of an outer garment that joins these two worlds. Accordingly, today a few words about coats that can work both, within the office and after work time.

Start by selecting appropriate colour
It’s not so easy to find fashionable coat that fits into sport style and office wear aesthetics, at the same time. Anyway, if there’s a will, there’s a way. Once choosing a coat, stay focus on black and grey colours. These ones are associated with elegance. You can easily and boldly match them with other colours, which are part of your styling.

Choose adequate length
To simplify your search, I will tell you, which length of a coat is right for your purpose. The length of your outer garment is extremely important. If you wish to look fashionable on your way to the office, or while heading you’re your free-time destination (gym, cafeteria), eliminate short and long coats. Short ones are too sporty to go with your office wear and long ones are not very into sporty style. So that you’ve got no choice – go for midi length.

Cut of the coat do have a meaning
Best 2in1 coats are simple in shape and cut. Luckily, latest fashion trends follow these sense of style and in regards to this, the choice of such coats is really considerable. I recommend coats with covered button line. You can optionally choose between models with high collars or shawl collars, like in my styling. A classic lapel coat is rather an office style option.

I hope that my tips on how to choose an appropriate 2in1 coat, which can go both sporty and office version, will be helpful for you. There is a chance they will facilitate your search and assist you to make appropriate choices. If you have any questions or some thoughts on it, I kindly encourage you to leave a comment, just below the blog entry.

 

płaszcz do pracy i po pracy

 

sportowy płaszcz do biura

 

szary płaszcz midi

 

grey coat for office and after hours

 

office look and sporty look at once

fot. Tomas Birke

 

płaszcz / coat: Bershka

koszula / shirt: ZARA

czapka / beanie: Bershka

spodnie / pants: no name

torebka / handbag: PULICATI

obuwie /shoes: Simple

You May Also Like

1 Comment

  • martha 31 października 2016 11:26

    Cenię sobie modę, ale przede wszystkim cenię sobie wygodę, a że jednocześnie lubię wyglądać kobieco i seksownie, to takich właśnie ubrań sobie szukam. Mam sporo rzeczy marki pepe y flor, bo właśnie takie są – wygodne, seksowne i kobiece. Są fajne, bo można w nich zarówno pójść do pracy, jak i wybrać się z kumpelkami na wino

Leave a Reply