SEARCH

Stylizacja do pracy w wersji light

Stylizacja do pracy w wersji light

Czy stylizacja do pracy może być swobodna? Oczywiście, że tak.
Są takie miejsca pracy, gdzie sztywny dress code nie obowiązuje i wtedy masz szansę na trochę biurowego luzu. Nie możemy z nim jednak przesadzać. Na mini spódniczkę, czy ponętne dekolty zdecydowanie nie ma tu miejsca.
Pokaż klasę i styl w wersji smart-casual. Jakiś czas temu, w jednym z postów, o nim wspominałam. Wykorzystaj tamte porady i stwórz swój osobisty i niepowtarzalny office look. Proponuję zatem nie robić żadnej rewolucji, ale za pomocą prostych środków stworzyć coś przyjemnego dla oka.

Dziś postawiłam na kolor czarny i zdecydowałam się na total look. Jedynym akcentem przełamującym czerń mojej stylizacji do pracy jest szary wełniany płaszcz. I jak Ci się podoba? Dodatki utrzymane w przeważającej kolorystyce oraz prawie niewidoczna biżuteria nie dominują i tym samym nie odciągają uwagi od ubrania. Taki zabieg, pozwala skupić się, przede wszystkim, na outficie.
Przy budowaniu monochromatycznych zestawów, warto pamiętać, by wybierane elementy garderoby ze sobą współpracowały. Dość luźna kopertowa bluzka, za sprawą lejącego materiału, nadaje stylizacji lekkości, a w połączeniu z dopasowanymi, czarnymi rurkami oraz klasycznymi skórzanymi botkami tworzy spójną całość. Jednokolorowy look optycznie wydłuża sylwetkę, a umiejętne dobranie poszczególnych składowych outfitu może udanie podkreślić Twoją kobiecość.

To, jaki sty biurowej elegancji obierzesz, zależy tylko od Ciebie. Jeśli jeszcze nie masz swojej wiodącej biurowej stylistyki, warto o niej pomyśleć. Wykorzystaj ulubione ubrania i postaraj się zbudować coś w oparciu o nie. Nie ma sensu od razu ruszać na zakupy z nastawieniem: moja szafa jest nudna i nic ciekawego w niej nie znajdę. A może masz już swoją ulubioną stylizację do pracy w wersji light? Zapraszam do komentowania i prezentowania swoich propozycji. Z chęcią poznam także i Twoje pomysły!


Can a work styling stay effortless? The answer is: Yes. Fortunately, still, there are jobs that do not have a rigid dress code and give you a unique chance to play with your office stylings. Keep it light, but you cannot overdo it! The mini skirts and the plunging necklines are definitely not welcomed here. Be classy and stay smart-casual at odd times.  Use my tips and create your personal office look. Do not make a revolution, but use the simple means to create something pleasant, that we can have our eyes on. My today’s proposal for you – a black total look. It visually lengthens the silhouette and its components successfully emphasize the femininity.

 

modny outfit do biura

 

czarny total look do pracy

 

officewear w czerni

 

szary płaszcz w wersji biurowej

fot. Tomas Birke

 

płaszcz / coat: ZARA

bluzka / blouse: Mango

okulary / sunglasses: Mango

rękawiczki / gloves: MOHITO

spodnie / pants: ZARA

torebka / handbag: Furla

buty / shoes: Gino Rossi

You May Also Like

Leave a Reply