SEARCH

Szary kolor w stylizacji

Szary kolor w stylizacji

Czy szary kolor w stylizacji zachwyca? Czy raczej należy do tych „kolorów nijakich”, które nie wzbudzają emocji i po prostu są?

Odpowiedź na to pytanie nie może być prosta. Szarości trzeba umieć nosić i trzeba wiedzieć, z czym je łączyć, by intrygowały i we właściwy sposób zwracały na siebie uwagę. Dla mnie to kolor przede wszystkim na dzień. Właśnie w typowo dziennych stylizacjach prezentuje się najlepiej, potrafi być romantyczny i ulotny. Taką szarość proponuje minimalizm, któremu ja osobiście hołduję i pozostaję wierna. Dlaczego? Ponieważ się nie narzuca i wnosi do ubioru pewien spokój.
Zdecydowane kolory komunikują się inaczej, mają konkretny przekaz, oddają stylizacji swój mocny charakter i emocje, a tu niczego się nie wykrzyczy. Melancholijne i delikatne kolory, jak choćby wywołana przez mnie szarość są bardziej wymagające. Jeśli nie chcą pozostać tylko stylizacyjnym tłem, powinny szukać harmonii w kolorach. Nie tak dawno temu wspominałam (tutaj i tutaj), jakie barwy dogadują się z szarościami. Warto wrócić do tych wskazówek, jeśli szary to także i Twój kolor.
Dzisiejszy outfit prezentuje połączenie szarości i grafitu w casulowo-sportowej wersji. Ożywienie wnoszą czarne, fioletowe i jasnoróżowe akcenty. Dzięki nim całość zyskuje niepowtarzalny, swobodny styl, w którym można czuć się dobrze, zwłaszcza podczas weekendowego spaceru. Zestawienie klasycznego płaszcza z dresowymi spodniami i adidasami przekonuje i zachęca do przełamywania stereotypów w myśleniu o modzie. Łączenie klasycznego wełnianego płaszcza ze sportowym dresem nie należy przecież do zestawów oczywistych.

Moda nie ma ograniczeń i dlatego coraz odważniej o niej myślimy, świadomie eksperymentujemy i podejmujemy ryzyko, które często się opłaca. Mam nadzieję, że już wiesz jak wydobyć z szarości to, co najlepsze, jak zauważyć jej atuty. Czy Ty również uważasz, że szary kolor w stylizacji po prostu da się lubić?!


Grey colour in styling

Does the grey entrance you, or you rather find it vapid? What you feel about the colour really matters. For me, grey, it’s the typical daytime colour. In those daily stylings – looks best. It nicely shows its romantic and ephemeral character, seeks for colours harmony rather than acts as individual. It’s the epitome of minimalism, which I personally adore and remain faithful to. Melancholic and delicate colours are more demanding than explicit ones, so if you need some guidelines on how to match grey colour, go straight to my previous entries (here and here).

 

stylizacja z klasycznym płaszczem na sportowo

 

różowy szal do szarego płaszcza

 

szare adidasy w stylizacji

 

sportowo-casualowa stylizacja w szarościach

 

szary płaszcz na sportowo

fot. Tomas Birke

 

płaszcz / coat: ZARA

szal / shawl: MOHITO

spodnie / pants: H&M

torebka / handbag: PULICATI

rękawiczki / gloves: MOHITO

buty / shoes: New Balance

bransoletki / bracelets: Ania Kruk, no name

You May Also Like

Leave a Reply